New York

Nejlevnější letenky
New York

Využijte skvělé nabídky last minute letenek. Porovnáváme nabídky od více než osmi set leteckých společností. Vyzkoušejte náš online rezervační systém.

Proč navštívit New York

New York je nejen nejlidnatějším městem Spojených států amerických, ale také jedním z významných světových center obchodu a finančnictví, ztělesněných slavnou burzou na Wall street. Město se nachází při ústí řeky Hudson a skládá se z částí: Manhattan, Queens, Staten Island, Bronx a Brooklyn. Zcela jistě nejslavnější dominantou celého města, kterou New York od roku 1886 vítá připluvší lodě, je třiadevadesátimetrová (včetně podstavce) Socha svobody darovaná Spojeným státům Francouzi na počest získání nezávislosti. Dnes je socha přístupná turistům, kteří mohou vystoupat až do čelenky, nebo dokonce k pochodni, již socha svírá v pravé ruce.Další atrakcí, kterou si žádný cestovatel nenechá ujít, je Empire State Building. Tento – svého času – největší mrakodrap světa o své prvenství sice již dávno přišel, přesto patří k nejvýznamnějším objektům New Yorku. Konkurencí mu je 5600 dalších mrakodrapů nacházejících se ve městě (z toho neuvěřitelných 48 ční výše než 200 metrů nad mořem).

Zdroj informací: Levné letenky do New YorkuTuristicky zřejmě nejpřitažlivější částí města je čtvrť Manhattan. Nachází se zde (kromě výše zmíněného Empire State Building) také slavný Central Park a Madison Square Garden. Milovníci umění a kultury jistě neopomenou navštívit představení v divadle na Broadwayi a navštíví také některou z mnoha galerií a muzeí. Pokud máte rádi zvířata, rozhodně byste si měli udělat cestu do nejsevernější části New Yorku, čtvrti Bronx, kde můžete navštívit největší ZOO ve Spojených státech. Jestliže si chcete z New Yorku také něco přivézt, měli byste zajít nakupovat na 5. Avenue nebo Madison Avenue, kde se nachází ohromné množství luxusních obchodů všeho druhu.